7 порад для їзди на велосипеді в спеку

2 серпня 2022  Туризм Вальєс

Найспекотніші часи не повинні стояти на перешкоді для поїздок  у любителів велосипедів. Але треба вживати деякі запобіжні заходи, про які ми поговоримо нижче.

1.Найкращий час для крутіння педалей.

При температурі вище 35-37 градусів організм втрачає власні механізми охолодження, і ризик теплового удару значно підвищується.

Тому, щоб покататися, бажано виходити на велосипедну прогулянку в  прохолодну пору дня. Ранній ранок є найбільш підходящим, оскільки ми все ще відчуватимемо нічну прохолоду. Але якщо вам не подобається ранній ранок, вечір також може підійти.

Найкраще всього  не виїзжати в полудень або в перші години потому, але якщо з якоїсь причини ми це робимо, треба пам’ятати, що ритм не може бути таким самим, ік при нормальних температурах, тому, краще намагатися крутити педалі в спокійному ритмі, пити багато води и захищатися від сонця.

2. Одяг для їзди на велосипеді в спеку.

Завдяки явищу, яке називається ефектом альбедо, темні кольори є акумуляторами температури; а прозорі мають більшу здатність відбивати сонячне випромінювання і, отже, не зберігають стільки тепла.

Тому для їзди на велосипеді в спеку, крім технічного одягу, який добре дихає, потрібно обирати той, що світлого кольору.

Якщо вам подобається велосипедний комбінезон, краще обирати той, що повністю відкривається. Таким чином, більше сантиметрів шкіри будут в контакті з повітрям  і тепло краще розподілиться.

Що стосується велошорт, то варто знати, що є такі, які пропускають повітря, і що для спекотних днів вони найбільш доцільні. Щоб уникнути роздратування шкіри, переконайтеся, що вони гіпоалергенні. Майте на увазі, що велошорти  призначені для носіння без попереднього одягу, тому тканина буде безпосередньо торкатися вашої шкіри. Якщо вона не гіпоалергенна, то може дратувати шкіру.

Щоб убезпечити себе від падінь, уникнути ковзання від поту рук або витерти піт з обличчя, настійно рекомендується носити рукавички. Спочатку може здатися, що в них спекотно,  але правда в тому, що вони дуже зручні, коли ви до них звикнете.

Що стосується шкарпеток і взуття, то в дуже спекотні дні вони повинні бути повітропроникними і мати отвіри, щоб повітря могло проникати в ноги і охолоджувати їх.

Більш досвідченим велосипедистам рекомендується кріпити взуття до педалей, оскільки це забезпечує більшу безпеку та набагато ефективніше  їхне обертання.

Також можуть знадобитися декілька деталей залежно від ситуації, як-от рукави та жилетки-вітровки.

Наприклад, рано вранці, якщо ще трохи прохолодно,рукава можуть бути дуже корисними для нас, а пізніше, коли температура підвищиться, їх можна легко зняти.

Вітровки допомагають нам не замерзнути, якщо, наприклад, ми спітнілі і їдемо з гори.

3. Вода чи електроліти?

З потом, крім води, ми втрачаємо багато мінеральних солей, особливо натрію; тому, щоб їздити на велосипеді, коли спекотно, ми повинні взяти до уваги, що треба відновити ці солі, щоб уникнути втоми.

Спортивні напої чудово зволожують і відновлюють енергію. У своєму складі вони містять лише рідину, яка нас зволожує, але вони також забезпечують нас мінеральними солями та вуглеводами.

Щоб знати, який спортивний напій приймати в будь-який момент часу, ми повинні взяти до уваги, що не всі вони мають однаковий склад, а призначення може бути різним. Тому їх можна розділити на три великі групи: гіпотонічні, гіпертонічні та ізотонічні.

Різниця між ними полягає в кількості вуглеводів і солей, причому гіпертоніки забезпечують їх найбільше, а гіпотоніки найменше.

Тому, залежно від типу вправи, яку ми виконуємо, нам потрібно обрати той чи інший тип напою.

Наприклад, якщо ми в  тривалій поїздці, яка вимагає високої продуктивності, коли рівень глюкози в крові швидко падає, нам треба обрати гіпертонічний напій. Але не зловживайте цими напоями, оскільки вони повільно всмоктуються, і, якщо ми вип’ємо забагато , вони можуть призвести до зневоднення через велику кількість рідини, яка необхідна кишечнику для їх поглинання.

Ізотонічні напої є найбільш збалансованими, оскільки їх концентрація солей і гідратів дуже схожа на звичайні рівні в нашій крові.

Саме тому вони найбільш популярні серед спортсменів.

Поради щодо збереження температури напою.

Щоб напій, який ми приносимо, не став гарячим, ми повинні напередодні ввечері покласти його в морозилку вдома. Таким чином, з часом він буде потроху нагріватися, але збереже оптимальну температуру.

4. Освіжитися в дорозі.

Окрім їзди на велосипеді в спеку, важливо час від часу наближатися до будь-якого фонтанчика  з водою чи річки, щоб освіжити голову та тіло.

Якщона шляху в нас не буде можливості проїхати через одне з таких місць, бажано взяти з собою пляшку води, щоб вилити її собі на голову.

Це знизить температуру нашого тіла на додаток до психологічного полегшення від відчуття жару.

5. Захищайте шкіру сонцезахисним кремом

Шкіра – найбільший орган нашого тіла, і серед її функцій найважливішими є терморегуляція тіла, зберігання води та жиру і також відчуття дотику.

З цієї причини захист від сонячного випромінювання, якщо ми їдемо на велосипеді в дуже спекотну погоду, є аспектом, яким ми не можемо нехтувати.

На ринку є незліченна кількість сонцезахисних марок, але дерматологи рекомендують не використовувати засоби захисту менше 30 одиниць  і використовувати аптечні засоби через їхню якість.

Важливіше запобігти опікам, ніж їх лікувати, тому використання кепки або козирока під шоломом для захисту голови та хороших сонцезахисних окулярів для очей також є доцільною практикою.

6. Обирайте рівні, спускові та затінені маршрути

Це стратегічний аспект для зменшення відчуття тепла від тертя повітря. Факт обертання педалей на рівній або спусковій ділянці дає нам можливість досягти вищих швидкостей і, отже, повітря, яке ми створюємо, є більшим.

Якщо ми крутимо педалі зі швидкістю менше 10 км/год, що відбувається з нами на підйомах, ми відчуваємо більше спеки з двох основних причин: з одного боку, тому що ми вже не можемо розраховувати на охолодження повітря, що ми йдемо потроху, а з іншого боку, через додаткові зусилля, які ми докладаємо через схил.

Тому краще уникати підйомів або маршрутів великої складності.

Важливо також певне планування та вибір маршрутів, які мають більшу частину маршруту в затінених місцях.

Спека не в ладу з велосипедом

Як бачите, спека та велосипед не суперечать один одному, але ви повинні навчитися передбачати певні ризики та  екіпіруватися належним чином.

Кожен із нас має різні ритми та витримку, тому дуже важливо знати свої межі та пам’ятати, що якщо ми виходимо на вулицю в дуже спекотні дні, це не найкращий час, щоб надто перенапружуватися.

Це дні для неквапливого крутіння педалей і жодних інших вимог до себе, окрім підтримки форми та насолоди краєвидом.

Leave a Comment